6483 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Czytam wszędzie

„Czytam wszędzie” to ogólnopolska akcja społeczna organizowana w latach 2013-2015, w której zachęcaliśmy do nowoczesnych i przyjaznych form czytelnictwa.

Spot „Czytam wszędzie”.

Informacja prasowa (PDF).

„Czytam wszędzie” to kampania promująca czytelnictwo w miejscach, w których ludzie czekają: w przychodni lekarskiej, urzędzie, na dworcu, w autobusie, samolocie czy pociągu. „Czas oczekiwania nie musi być stracony - może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą” - mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl.

Chcemy pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki Wolnym Lekturom. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

W ramach kampanii nagrany został spot promujący czytelnictwo, który był emitowany w sierpniu i we wrześniu 2015 r. m.in. w kinach na terenie całej Polski, na portalach internetowych największych serwisów informacyjnych, w środkach komunikacji miejskiej oraz w telewizji.

My już czytamy wszędzie. Dołącz do nas na facebook/wolnelektury

Poniżej prezentujemy wybór polskich i zagranicznych bibliotek cyfrowych oraz serwisów udostępniających teksty w formatach na urządzenia mobilne, do czytania on-line oraz w formie audio. Znajdziecie tu linki do kolekcji cyfrowych, wraz z ich opisem i adnotacją o formie dostępu (płatnej lub nie).

Ponadto, w Internecie jest wiele miejsc, w których znajdziemy informacje o książkach, autorach, wydawnictwach, wydarzeniach związanych z książką i z literaturą. Poniżej prezentujemy subiektywny wybór polskich serwisów i blogów o książkach, do których warto zajrzeć w poszukiwaniu ciekawych pozycji do czytania.

Partner:

KinadsMediafarm

Patroni medialni:

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!BookeriadaeLib.plFundacja Otwórz sięBooklipsRadio PryzmatRadio AktywneLubimy CzytaćPlaton24Radio Sfera UMKWoblinkKoalicja Otwartej EdukacjiRadio Znad Wilii

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoInstytut KsiążkiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zamknij

* Ładowanie