Wolne Lektury potrzebują pomocy...

Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Jesteśmy za darmo, bo utrzymujemy się z dobrowolnych darowizn i dotacji. Na stałe wspiera nas 321 czytelników i czytelniczek. Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców. Potrzebujemy Twojej pomocy!

Jak nam pomóc?

1. Wpłacając niewielką, comiesięczną darowiznę. Stałe wpłaty mają wielką moc, bo dają bibliotece stabilność! Z góry dziękujemy!

2. Przekazując na Wolne Lektury 1% podatku. To nic nie kosztuje, wystarczy podać w formularzu PIT numer KRS: 0000070056 i organizacja: fundacja Nowoczesna Polska.

3. Zamieszczając informację o zbiórce na Wolne Lektury w mediach społecznościowych. Czasami wystarczy jedno dobre słowo!

W Wolnych Lekturach często mawiamy, że nasza praca to „czytanie dzieciom książek”. Robimy to od 12 lat. Dziś Wolne Lektury potrzebują Twojej pomocy — bez wsparcia nie będziemy mogli tego robić dalej.

Dorzuć się do Wolnych Lektur!
Przejdź do biblioteki
Wesprzyj nas

Wesprzyj nas!

x

5571 free readings you have right to

Language

Czytam wszędzie

„Czytam wszędzie” to ogólnopolska akcja społeczna organizowana w latach 2013-2015, w której zachęcaliśmy do nowoczesnych i przyjaznych form czytelnictwa.

Spot „Czytam wszędzie”.

Informacja prasowa (PDF).

„Czytam wszędzie” to kampania promująca czytelnictwo w miejscach, w których ludzie czekają: w przychodni lekarskiej, urzędzie, na dworcu, w autobusie, samolocie czy pociągu. „Czas oczekiwania nie musi być stracony - może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą” - mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl.

Chcemy pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki Wolnym Lekturom. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

W ramach kampanii nagrany został spot promujący czytelnictwo, który był emitowany w sierpniu i we wrześniu 2015 r. m.in. w kinach na terenie całej Polski, na portalach internetowych największych serwisów informacyjnych, w środkach komunikacji miejskiej oraz w telewizji.

My już czytamy wszędzie. Dołącz do nas na facebook/wolnelektury

Poniżej prezentujemy wybór polskich i zagranicznych bibliotek cyfrowych oraz serwisów udostępniających teksty w formatach na urządzenia mobilne, do czytania on-line oraz w formie audio. Znajdziecie tu linki do kolekcji cyfrowych, wraz z ich opisem i adnotacją o formie dostępu (płatnej lub nie).

Ponadto, w Internecie jest wiele miejsc, w których znajdziemy informacje o książkach, autorach, wydawnictwach, wydarzeniach związanych z książką i z literaturą. Poniżej prezentujemy subiektywny wybór polskich serwisów i blogów o książkach, do których warto zajrzeć w poszukiwaniu ciekawych pozycji do czytania.

Partner:

KinadsMediafarm

Patroni medialni:

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!BookeriadaeLib.plFundacja Otwórz sięBooklipsRadio PryzmatRadio AktywneLubimy CzytaćPlaton24Radio Sfera UMKWoblinkKoalicja Otwartej EdukacjiRadio Znad Wilii

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoInstytut KsiążkiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Close

* Loading