TPWL

Wolne Lektury potrzebują pomocy! Wesprzyj bezpłatną bibliotekę internetową i przeczytaj opowiadanie Pawła Sołtysa napisane specjalnie dla Ciebie.

x

5540 free readings you have right to

Language

Akademicka Biblioteka Cyfrowa KRAKÓW

Adres strony www: http://vtls.cyf-kr.edu.pl/cgi-bin/abc-k/chameleon

ABC-Kraków tworzona jest przez Bibliotekę Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej i Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W jej zasobach znajdują się materiały dydaktyczne, a także zasoby dziedzictwa kulturowego - zabytki piśmiennictwa przechowywane w krakowskich bibliotekach. Materiały udostępniane są w oparciu o Ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych, dostęp do niektórych z nich ograniczony jest ze względu na rygory licencji. Zasoby wykorzystywane mogą być wyłącznie do celów edukacyjnych i naukowo-badawczych.

Dokumenty w ABC-Kraków podzielone są na dwie główne kolekcje: teksty współczesne (od 1946 roku) i teksty wcześniejsze. Zbiory Biblioteki AGH można zapisać na dysku w formacie PDF, a te, które są udostępniane przez Bibliotekę UE w Krakowie, wyłącznie przeglądać z zastosowaniem wtyczki DjVu lub oprogramowania Java. Przykłady:

Close

* Loading