Wesprzyj Wolne Lektury 1,5% podatku — to nic nie kosztuje! Wpisz KRS 00000 70056 i nazwę fundacji Wolne Lektury do deklaracji podatkowej. Masz czas tylko do końca kwietnia :)

TAK, pomogę!
Nie, tym razem nie pomogę
Dołącz

Dzisiaj aż 15 770 dzieciaków dzięki wsparciu osób takich jak Ty znajdzie darmowe książki na Wolnych Lekturach — dołącz do Przyjaciół Wolnych Lektur i zapewnij darmowy dostęp do książek milionom uczennic i uczniów dzisiaj i każdego dnia [kliknij, by dowiedzieć się więcej]

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Biblioteka Cyfrowa UMCS

Adres strony www: http://dlibra.umcs.lublin.pl/dlibra

Utworzona i rozwijana dzięki zasobom Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz zbiorom prywatnym jej pracowników. Znajdują się w niej dokumenty stanowiące dziedzictwo kultury lokalnej i europejskiej, elektroniczne wersje podręczników, artykułów i rozpraw naukowych oraz innych materiałów przydatnych w pracy naukowo-badawczej. Mogą być wykorzystywane do własnego użytku oraz kopiowane, o ile użytkownik nie będzie robił tego w celach komercyjnych, a duplikat opatrzy informacją o pochodzeniu pliku i hiperłączem do strony Biblioteki Cyfrowej UMCS z plikiem źródłowym. Działania te nie mogą być jednak systematyczne. Dokumenty zgromadzone w Bibliotece, udostępnione w formacie DjVu, są własnością intelektualną ich autorów i podlegają przepisom prawa autorskiego.

Zbiory podzielone są na trzy główne kolekcje: Dziedzictwo kulturowe, Nauka i dydaktyka, Regionalia oraz dwie podkolekcje: Wystawy i Zbiory bibliofilskie. W pierwszej z wymienionych znajdują się kopie najcenniejszych zasobów, takie jak rękopisy, inkunabuły, mapy, nuty. Druga grupuje publikacje, które są wykorzystywane w pracy dydaktycznej i naukowej, trzecia natomiast wszystko to, co związane jest z Lubelszczyzną. Zbiory bibliofilskie powstały w procesie cyfryzacji zbiorów podarowanych Bibliotece przez Antoniego Dudka, lubelskiego pasjonata książek. Jedną z ciekawszych pozycji jest „Egipt. Obrazy” Władysława Wężyka, romantyczna i oryginalna relacja z podróży.

Zamknij

* Ładowanie