1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5531 darmowych utworów do których masz prawo

Język

European Library

Adres strony www: http://www.theeuropeanlibrary.org/tel4/

Biblioteka tworzona przez europejskie biblioteki narodowe i naukowe, kierowana przez trzy czołowe stowarzyszenia bibliotekarskie: The Conference of European National Librarians (CENL), Consortium of European National Librarians i Association of European Research Libraries.

Umożliwia przeszukiwanie zbiorów 48 bibliotek europejskich, zarówno katalogów tradycyjnych, jak i kolekcji cyfrowych. Jej celem jest prezentacja dorobku kulturowego i naukowego państw europejskich i umożliwienie dostępu do niego ludziom na całym świecie. Biblioteka Europejska stała się bazą do powstania Europeany, której zasięg został rozszerzony także na muzea i archiwa. Polska Biblioteka Narodowa bierze udział w tym projekcie od 2007 roku.

Zamknij

* Ładowanie