Blackout

Od 12 lat Wolne Lektury udostępniają książki nieodpłatnie i bez reklam
Jesteśmy najpopularniejszą biblioteką w Polsce: w 2019 roku 5,9 miliona unikalnych użytkowników odwiedziło nas 21 milionów razy. Wszyscy zasługujemy na bibliotekę, która gwarantuje dostęp do najwyższej jakości wydań cyfrowych.

Stoi przed nami realna groźba zamknięcia
Niestety, z milionów czytelników wspiera nas jedynie niewiele 190 osób. Środki, jakie do tej pory pozyskiwaliśmy ze źródeł publicznych, są coraz mniejsze.

Potrzebujemy pomocy Przyjaciół
Nie uda się utrzymać tej niezwykłej biblioteki bez Twojego wsparcia. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zacznij wspierać nas regularnie. Potrzeba minimum 1000 Przyjaciół, żeby Wolne Lektury dalej istniały.

Zostań naszym Przyjacielem!

Tak, chcę pomóc Wolnym Lekturom!
Nie chcę pomagać, chcę tylko czytać
Wesprzyj

Wspieraj Wolne Lektury

x

5568 free readings you have right to

Language

European Library

Adres strony www: http://www.theeuropeanlibrary.org/tel4/

Biblioteka tworzona przez europejskie biblioteki narodowe i naukowe, kierowana przez trzy czołowe stowarzyszenia bibliotekarskie: The Conference of European National Librarians (CENL), Consortium of European National Librarians i Association of European Research Libraries.

Umożliwia przeszukiwanie zbiorów 48 bibliotek europejskich, zarówno katalogów tradycyjnych, jak i kolekcji cyfrowych. Jej celem jest prezentacja dorobku kulturowego i naukowego państw europejskich i umożliwienie dostępu do niego ludziom na całym świecie. Biblioteka Europejska stała się bazą do powstania Europeany, której zasięg został rozszerzony także na muzea i archiwa. Polska Biblioteka Narodowa bierze udział w tym projekcie od 2007 roku.

Close

* Loading