Chcemy, aby każde dziecko w Polsce miało wygodny i bezpłatny dostęp do lektur szkolnych - zróbmy to razem! Wspieraj Wolne Lektury stałą wpłatą

Dorzucam się!
Tym razem nie pomogę
Pracuj dla Wolnych Lektur

Pracuj dla Wolnych Lektur! Szukamy fundraiserek i fundraiserów >>>

x

5723 darmowe utwory do których masz prawo

Język Język

Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej

Adres strony www: http://www.archiwa.org/index_catl.php

Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej powstały dzięki inicjatywie Ośrodka KARTA, realizowanej przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Celem projektu było stworzenie i rozbudowa sieci archiwów historycznych przy bibliotekach gminnych tak, aby stały się one centrami społeczności lokalnych. Instytucje biorące udział w projekcie otrzymały od jego koordynatorów wsparcie materialne (sprzęt multimedialny umożliwiający digitalizację) oraz merytoryczne (warsztaty, szkolenia). Materiały, które trafiły do archiwów, pochodzą ze zbiorów mieszkańców danego terenu.

Każda z instytucji, która włączyła się w działania, udostępnia archiwalia w wersji cyfrowej, na podstronie internetowej archiwum. Są to różnego rodzaju dokumenty: fotografie, filmy, pocztówki, czasopisma i wiele innych. W celu zlokalizowania interesujących nas materiałów możemy przeglądać podstronę każdej z instytucji lub skorzystać z ogólnej wyszukiwarki, która obejmuje wszystkie zdigitalizowane w ramach projektu materiały.

Zamknij

* Ładowanie