Wolne Lektury potrzebują Twojej pomocy...

Dzisiaj aż 15 770 dzieciaków dzięki wsparciu osób takich jak Ty znajdzie darmowe książki na Wolnych Lekturach.
Dołącz do Przyjaciół Wolnych Lektur i zapewnij darmowy dostęp do książek milionom uczennic i uczniów dzisiaj i każdego dnia!

Tak, dorzucę się do Wolnych Lektur!
Tym razem nie pomogę, przechodzę prosto do biblioteki
Ufunduj e-książki dla dzieciaków

Lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka? To możliwe dzięki wsparciu darczyńców takich jak Ty! Kliknij i dorzuć się >>>

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej

Adres strony www: http://www.archiwa.org/index_catl.php

Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej powstały dzięki inicjatywie Ośrodka KARTA, realizowanej przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Celem projektu było stworzenie i rozbudowa sieci archiwów historycznych przy bibliotekach gminnych tak, aby stały się one centrami społeczności lokalnych. Instytucje biorące udział w projekcie otrzymały od jego koordynatorów wsparcie materialne (sprzęt multimedialny umożliwiający digitalizację) oraz merytoryczne (warsztaty, szkolenia). Materiały, które trafiły do archiwów, pochodzą ze zbiorów mieszkańców danego terenu.

Każda z instytucji, która włączyła się w działania, udostępnia archiwalia w wersji cyfrowej, na podstronie internetowej archiwum. Są to różnego rodzaju dokumenty: fotografie, filmy, pocztówki, czasopisma i wiele innych. W celu zlokalizowania interesujących nas materiałów możemy przeglądać podstronę każdej z instytucji lub skorzystać z ogólnej wyszukiwarki, która obejmuje wszystkie zdigitalizowane w ramach projektu materiały.

Zamknij

* Ładowanie