Wolne Lektury potrzebują pomocy...


Potrzebujemy Twojej pomocy!

Na stałe wspiera nas 443 czytelników i czytelniczek.

Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców. Dorzucisz się?

Tak, dorzucę się do Wolnych Lektur!
Tym razem nie pomogę, przechodzę prosto do biblioteki
Pracuj dla Wolnych Lektur

Pracuj dla Wolnych Lektur! Szukamy fundraiserek i fundraiserów >>>

x

5723 darmowe utwory do których masz prawo

Język Język

Internet Archive

Adres strony www: http://archive.org/

Archiwum internetu gromadzi zasoby internetu w formie cyfrowej (książki, nagrania, zdjęcia, filmy etc.), do których dostęp jest bezpłatny.

Internauci mają tu dostęp do 240 miliardów stron internetowych archiwizowanych od 1996 roku - za pomocą Wayback Machine można odnaleźć stronę internetową z przeszłości, prześledzić jej historię i zobaczyć, jak wyglądąła ponad 10 lat temu.

Zasoby video dają się łatwo przeglądać po kolekcjach tematycznych takich jak Animacje i kreskówki oraz rankingi Top 40 best free legal movies you can download right now.

Podobnie wygląda katalog książek, w którym znajdziemy odsyłacze do katalogów bibliotek narodowych, np. literatury amerykańskiej, serwisów takich jak Project Gutenberg czy kolekcji otwartych zasobów CommunityTexts. Książki dostępne są w formatach HTML - do czytania on-line, PDF, ePUB, MOBI, DAISY oraz DjVu:

Kolekcja audio odsyła do projektów takich jak LibriVox (serwisu z darmowymi audiobookami nagrywanymi społecznie) i audiobooków z Project Gutenberg. Dostępne są tu również zasoby muzyki granej na żywo artystów, którzy zgodzili się na udostępnianie swojej muzyki nagrywanej przez fanów, jak np. Smashing Pumpkins. Pliki dostępne są w formatach flac, mp3, Ogg Vorbis. Fani programów radiowych mają tu również dostęp do kolekcji audycji przeróżnych radiostacji - promujących muzykę Acid Jazz czy słuchowisk z Old Time Radio.

Zamknij

* Ładowanie