Wolne Lektury potrzebują pomocy...

Dzieciaki korzystające z Wolnych Lektur potrzebują Twojej pomocy!
Na stałe wspiera nas jedynie 411 osób.

Aby działać, potrzebujemy 1000 regularnych darczyńców. Dorzucisz się?

Wybierz kwotę wsparcia
Tym razem nie pomogę
Ufunduj e-książki dla dzieciaków

Lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka? To możliwe dzięki wsparciu darczyńców takich jak Ty! Kliknij i dorzuć się >>>

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Internet Archive

Adres strony www: http://archive.org/

Archiwum internetu gromadzi zasoby internetu w formie cyfrowej (książki, nagrania, zdjęcia, filmy etc.), do których dostęp jest bezpłatny.

Internauci mają tu dostęp do 240 miliardów stron internetowych archiwizowanych od 1996 roku - za pomocą Wayback Machine można odnaleźć stronę internetową z przeszłości, prześledzić jej historię i zobaczyć, jak wyglądąła ponad 10 lat temu.

Zasoby video dają się łatwo przeglądać po kolekcjach tematycznych takich jak Animacje i kreskówki oraz rankingi Top 40 best free legal movies you can download right now.

Podobnie wygląda katalog książek, w którym znajdziemy odsyłacze do katalogów bibliotek narodowych, np. literatury amerykańskiej, serwisów takich jak Project Gutenberg czy kolekcji otwartych zasobów CommunityTexts. Książki dostępne są w formatach HTML - do czytania on-line, PDF, ePUB, MOBI, DAISY oraz DjVu:

Kolekcja audio odsyła do projektów takich jak LibriVox (serwisu z darmowymi audiobookami nagrywanymi społecznie) i audiobooków z Project Gutenberg. Dostępne są tu również zasoby muzyki granej na żywo artystów, którzy zgodzili się na udostępnianie swojej muzyki nagrywanej przez fanów, jak np. Smashing Pumpkins. Pliki dostępne są w formatach flac, mp3, Ogg Vorbis. Fani programów radiowych mają tu również dostęp do kolekcji audycji przeróżnych radiostacji - promujących muzykę Acid Jazz czy słuchowisk z Old Time Radio.

Zamknij

* Ładowanie