TPWL

Wolne Lektury potrzebują pomocy! Wesprzyj bezpłatną bibliotekę internetową i przeczytaj utwory napisane specjalnie dla Ciebie.

x

5549 free readings you have right to

Language

Internet Archive

Adres strony www: http://archive.org/

Archiwum internetu gromadzi zasoby internetu w formie cyfrowej (książki, nagrania, zdjęcia, filmy etc.), do których dostęp jest bezpłatny.

Internauci mają tu dostęp do 240 miliardów stron internetowych archiwizowanych od 1996 roku - za pomocą Wayback Machine można odnaleźć stronę internetową z przeszłości, prześledzić jej historię i zobaczyć, jak wyglądąła ponad 10 lat temu.

Zasoby video dają się łatwo przeglądać po kolekcjach tematycznych takich jak Animacje i kreskówki oraz rankingi Top 40 best free legal movies you can download right now.

Podobnie wygląda katalog książek, w którym znajdziemy odsyłacze do katalogów bibliotek narodowych, np. literatury amerykańskiej, serwisów takich jak Project Gutenberg czy kolekcji otwartych zasobów CommunityTexts. Książki dostępne są w formatach HTML - do czytania on-line, PDF, ePUB, MOBI, DAISY oraz DjVu:

Kolekcja audio odsyła do projektów takich jak LibriVox (serwisu z darmowymi audiobookami nagrywanymi społecznie) i audiobooków z Project Gutenberg. Dostępne są tu również zasoby muzyki granej na żywo artystów, którzy zgodzili się na udostępnianie swojej muzyki nagrywanej przez fanów, jak np. Smashing Pumpkins. Pliki dostępne są w formatach flac, mp3, Ogg Vorbis. Fani programów radiowych mają tu również dostęp do kolekcji audycji przeróżnych radiostacji - promujących muzykę Acid Jazz czy słuchowisk z Old Time Radio.

Close

* Loading