1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5532 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Adres strony www: http://bibliotekacyfrowa.eu/dlibra

Tworzona od 2008 roku na mocy Porozumienia o współtworzeniu Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej. Uczestnictwo w projekcie możliwe jest dla wszystkich instytucji z regionu, które podpiszą wspomniane Porozumienie. Obecnie w prace Biblioteki włącza się ponad 20 instytucji (biblioteki, archiwa, muzea, teatry, wydawnictwa i inne), a przewodniczy im Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku.

Głównym celem Biblioteki jest stworzenie warsztatu badawczego w formie cyfrowej, zestawienie i zaprezentowanie bogatych, lecz fizycznie rozproszonych, zbiorów, wspieranie nauki, edukacji, turystyki. Kolekcja udostępniana jest bezpłatnie, a zasoby podzielone są na kilkanaście kategorii, m.in. Czasopisma i gazety, Kalendarze, Medale, Pocztówki, Wrzesień '39, Zdjęcia, Cassubiana. Do korzystania z publikacji wymagana jest wtyczka DjVu. Wszystkie mają uregulowany status prawny.

Przykłady:

Zamknij

* Ładowanie