TPWL

Wolne Lektury potrzebują pomocy! Wesprzyj bezpłatną bibliotekę internetową i przeczytaj opowiadanie Pawła Sołtysa napisane specjalnie dla Ciebie.

x

5542 free readings you have right to

Language

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Adres strony www: http://bibliotekacyfrowa.eu/dlibra

Tworzona od 2008 roku na mocy Porozumienia o współtworzeniu Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej. Uczestnictwo w projekcie możliwe jest dla wszystkich instytucji z regionu, które podpiszą wspomniane Porozumienie. Obecnie w prace Biblioteki włącza się ponad 20 instytucji (biblioteki, archiwa, muzea, teatry, wydawnictwa i inne), a przewodniczy im Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku.

Głównym celem Biblioteki jest stworzenie warsztatu badawczego w formie cyfrowej, zestawienie i zaprezentowanie bogatych, lecz fizycznie rozproszonych, zbiorów, wspieranie nauki, edukacji, turystyki. Kolekcja udostępniana jest bezpłatnie, a zasoby podzielone są na kilkanaście kategorii, m.in. Czasopisma i gazety, Kalendarze, Medale, Pocztówki, Wrzesień '39, Zdjęcia, Cassubiana. Do korzystania z publikacji wymagana jest wtyczka DjVu. Wszystkie mają uregulowany status prawny.

Przykłady:

Close

* Loading