Blackout

Od 12 lat Wolne Lektury udostępniają książki nieodpłatnie i bez reklam
Jesteśmy najpopularniejszą biblioteką w Polsce: w 2019 roku 5,9 miliona unikalnych użytkowników odwiedziło nas 21 milionów razy. Wszyscy zasługujemy na bibliotekę, która gwarantuje dostęp do najwyższej jakości wydań cyfrowych.

Stoi przed nami realna groźba zamknięcia
Niestety, z milionów czytelników wspiera nas jedynie niewiele 190 osób. Środki, jakie do tej pory pozyskiwaliśmy ze źródeł publicznych, są coraz mniejsze.

Potrzebujemy pomocy Przyjaciół
Nie uda się utrzymać tej niezwykłej biblioteki bez Twojego wsparcia. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zacznij wspierać nas regularnie. Potrzeba minimum 1000 Przyjaciół, żeby Wolne Lektury dalej istniały.

Zostań naszym Przyjacielem!

Tak, chcę pomóc Wolnym Lekturom!
Nie chcę pomagać, chcę tylko czytać
Wesprzyj

Wspieraj Wolne Lektury

x

5568 free readings you have right to

Language

Projekt Gutenberg

Adres strony www: http://www.gutenberg.org/

Udostępnia ponad 42 tysiące darmowych ebooków, które można ściągnąć lub czytać online. Formaty dostępne na stronie to ePUB i MOBI. W prace włączają się wolontariusze. Znaleźć tutaj można książki z zakresu literatury pięknej, filozofii, religii czy geografii. Tytuły udostępnione w serwisie znajdują się już w domenie publicznej w Stanach Zjednoczonych, korzystając z nich w innych krajach, należy sprawdzić czy robi się to zgodnie z prawem miejscowym. Niektóre teksty udostępnione są za zgodą autorów.

Najbardziej popularną książką projektu jest Duma i uprzedzenie Jane Austen. Przegladając zasoby portalu, można skorzystać z rankingu Top 100 najpopularniejszych książek dnia poprzedniego lub najpopularniejszych autorów ostatniego miesiąca - w kwietniu 2013 najpopularniejszym autorem był Arthur Conan Doyle (85799 pobrań).

Publikacje godne polecenia to:

Project Gutenberg udostępnia równiez audiobooki - czytane przez lektorów oraz przez komputer. Wszystkie książki audio dostępne są w formatach mp3, OGG, m4b, spx. Polecamy:

Close

* Loading