Wolne Lektury potrzebują Twojej pomocy...

Dzisiaj aż 15 770 dzieciaków dzięki wsparciu osób takich jak Ty znajdzie darmowe książki na Wolnych Lekturach.
Dołącz do Przyjaciół Wolnych Lektur i zapewnij darmowy dostęp do książek milionom uczennic i uczniów dzisiaj i każdego dnia!

Tak, dorzucę się do Wolnych Lektur!
Tym razem nie pomogę, przechodzę prosto do biblioteki
Dołącz

Dzisiaj aż 15 770 dzieciaków dzięki wsparciu osób takich jak Ty znajdzie darmowe książki na Wolnych Lekturach — dołącz do Przyjaciół Wolnych Lektur i zapewnij darmowy dostęp do książek milionom uczennic i uczniów dzisiaj i każdego dnia [kliknij, by dowiedzieć się więcej]

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Projekt Gutenberg

Adres strony www: http://www.gutenberg.org/

Udostępnia ponad 42 tysiące darmowych ebooków, które można ściągnąć lub czytać online. Formaty dostępne na stronie to ePUB i MOBI. W prace włączają się wolontariusze. Znaleźć tutaj można książki z zakresu literatury pięknej, filozofii, religii czy geografii. Tytuły udostępnione w serwisie znajdują się już w domenie publicznej w Stanach Zjednoczonych, korzystając z nich w innych krajach, należy sprawdzić czy robi się to zgodnie z prawem miejscowym. Niektóre teksty udostępnione są za zgodą autorów.

Najbardziej popularną książką projektu jest Duma i uprzedzenie Jane Austen. Przegladając zasoby portalu, można skorzystać z rankingu Top 100 najpopularniejszych książek dnia poprzedniego lub najpopularniejszych autorów ostatniego miesiąca - w kwietniu 2013 najpopularniejszym autorem był Arthur Conan Doyle (85799 pobrań).

Publikacje godne polecenia to:

Project Gutenberg udostępnia równiez audiobooki - czytane przez lektorów oraz przez komputer. Wszystkie książki audio dostępne są w formatach mp3, OGG, m4b, spx. Polecamy:

Zamknij

* Ładowanie