1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5532 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Projekt Gutenberg

Adres strony www: http://www.gutenberg.org/

Udostępnia ponad 42 tysiące darmowych ebooków, które można ściągnąć lub czytać online. Formaty dostępne na stronie to ePUB i MOBI. W prace włączają się wolontariusze. Znaleźć tutaj można książki z zakresu literatury pięknej, filozofii, religii czy geografii. Tytuły udostępnione w serwisie znajdują się już w domenie publicznej w Stanach Zjednoczonych, korzystając z nich w innych krajach, należy sprawdzić czy robi się to zgodnie z prawem miejscowym. Niektóre teksty udostępnione są za zgodą autorów.

Najbardziej popularną książką projektu jest Duma i uprzedzenie Jane Austen. Przegladając zasoby portalu, można skorzystać z rankingu Top 100 najpopularniejszych książek dnia poprzedniego lub najpopularniejszych autorów ostatniego miesiąca - w kwietniu 2013 najpopularniejszym autorem był Arthur Conan Doyle (85799 pobrań).

Publikacje godne polecenia to:

Project Gutenberg udostępnia równiez audiobooki - czytane przez lektorów oraz przez komputer. Wszystkie książki audio dostępne są w formatach mp3, OGG, m4b, spx. Polecamy:

Zamknij

* Ładowanie