Chcemy, aby każde dziecko w Polsce miało wygodny i bezpłatny dostęp do lektur szkolnych - zróbmy to razem! Wspieraj Wolne Lektury stałą wpłatą

Dorzucam się!
Tym razem nie pomogę
Pracuj dla Wolnych Lektur

Pracuj dla Wolnych Lektur! Szukamy fundraiserek i fundraiserów >>>

x

5723 darmowe utwory do których masz prawo

Język Język

Repozytorium Politechniki Krakowskiej

Adres strony www: http://suw.biblos.pk.edu.pl/

Nowa odsłona Biblioteki Cyfrowej Politechniki Krakowskiej. Repozytorium to magazyn, w którym przechowywane są zarchiwizowane zasoby naukowe, dydaktyczne i inne wytwarzane w toku działalności uczelni oraz jej pracowników i studentów. Znajdują się tam również elektroniczne wersje dokumentów pochodzących ze zbiorów Politechniki Krakowskiej: artykuły z czasopism, książki lub ich fragmenty, raporty i sprawozdania naukowe, prace dyplomowe oraz materiały pokonferencyjne. Pliki udostępniane są w formacie PDF.

Wszystkie publikacje, znajdujące się w Repozytorium, uwzględniają i respektują prawa autorskie, ponieważ udostępniane są przez ich twórców na licencji Creative Commons lub nieodpłatnej licencji na wykorzystanie utworów w formie pisemnej. Jednocześnie stają się one elementem otwartego systemu komunikacji naukowej, który jest istotą inicjatywy Open Access.

Zasoby zorganizowane są w kilka kolekcji. Ciekawą propozycją dla studentów Politechniki tworzącej Repozytorium jest podział materiałów dydaktycznych na wydziały, lata studiów i konkretne przedmioty, jednak foldery pozostają puste. Być może będą one stopniowo uzupełniane, dzięki czemu staną się cenną pomocą dla studentów uczelni technicznych, również z innych miast.

Zamknij

* Ładowanie