Wolne Lektury potrzebują Twojej pomocy...

Dzisiaj aż 15 770 dzieciaków dzięki wsparciu osób takich jak Ty znajdzie darmowe książki na Wolnych Lekturach.
Dołącz do Przyjaciół Wolnych Lektur i zapewnij darmowy dostęp do książek milionom uczennic i uczniów dzisiaj i każdego dnia!

Tak, dorzucę się do Wolnych Lektur!
Tym razem nie pomogę, przechodzę prosto do biblioteki
Ufunduj e-książki dla dzieciaków

Lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka? To możliwe dzięki wsparciu darczyńców takich jak Ty! Kliknij i dorzuć się >>>

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Europeana

Adres strony www: http://www.europeana.eu/

Europeana to nie tylko biblioteka cyfrowa - to muzeum i archiwum Europy. Udostępnia zbiory europejskich instytucji kultury i sztuki - użytkownicy mają dostęp do 16.696.516 obiektów do pobrania w formacie PDF. Wszystkie zasoby pochodzą z domeny publicznej lub są dostępne na wolnych licencjach. Swoje skarby udostępniają w Europeanie między innymi londyńska British Library, Rijksmuseum z Amsterdamu i paryski Louvre.

Biblioteka udostępnia też w bardzo atrakcyjnej wizualnie formie wystawy tematyczne partnerskich muzeów, zawierajace również dzieła chronione prawami autorskimi - Od dadaizmu do surrealizmu (przewodnik po sztuce początku wieku, bez możliwości pobrania plików), a także dostęp do EUscreen - bazy filmów o tematyce kulturalnej na przykład historię powstania telewizji w Europie.

Swoją podróż po zasobach Europeany można rozpocząć od takich pereł dziedzictwa europejskiego jak:

Zamknij

* Ładowanie