1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5532 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Adres strony www: http://dlibra.bg.uwm.edu.pl/dlibra

Biblioteka w swoich zbiorach gromadzi regionalia, publikacje historyczne z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, materiały naukowe, dydaktyczne i publikacje uczelni. Stworzona została jako repozytorium zawierające zasoby cyfrowe przydatne w działalności naukowo-badawczej oraz dydaktycznej, a także zaspokojenie potrzeb informacyjnych wszystkich zainteresowanych. Digitalizacja zasobów umożliwia ochronę cennych dokumentów oraz ich popularyzację w wersji elektronicznej.

W Bibliotece zgromadzono ok. 2 tys. zbiorów, które podzielono na kolekcje. Wyróżniającą się jest Katalog zabytków piśmiennictwa staroobrzędowców zamieszkanych w Polsce, a w nim napisany odręcznie tomik „Stihi duhovyê”, czyli „Wiersze duchowne”. W kolekcji Miscellanea (utwory różnych autorów i różnej treści) uwagę przykuwają natomiast „Perły wiedzy. Praktyczne wskazówki dla domu i gospodarstwa” (tom I). Utwory dostępne są w formacie PDF.

Zamknij

* Ładowanie