1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5532 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego

Adres strony www: http://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra

Istniejąca od 2005 r. Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego obecnie udostępnia ponad 35 tys. utworów. Ma ona na celu zachowanie i promowanie zasobów dziedzictwa kultury, które zostało zawarte w jej zbiorach. Oprócz zabytków kultury piśmienniczej prezentuje również dzieła sztuki i materiały dotyczące regionu. Wszystkie można wykorzystywać na własny użytek (wykorzystanie komercyjne wymaga zgody Biblioteki i opłaty). Interfejs strony internetowej Biblioteki dostępny jest również w języku czeskim, francuskim oraz niemieckim.

Kolekcje, w jakie zgrupowano zbiory to: Publikacje współczesne, Dziedzictwo kulturowe, Materiały edukacyjne, Regionalia, Katalogi BUWr (kopie katalogów kartowych i drukowanych Biblioteki UWr), e-Książki (teksty lub ich fragmenty udostępniane przez ich wydawców w formie elektronicznej), Kolekcje specjalistyczne (dzieła zdigitalizowane ze względu na ich szczególną wartość historyczną, zabytkową i merytoryczną, pochodzące z różnych instytucji). Wyróżniono również Inne oraz eCzytelnię (książki dostępne wyłącznie na przeznaczonych do tego celu terminalach na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego).

Zwróć uwagę na:

Zamknij

* Ładowanie