Dorzuć się!

Nasze książki są dostępne dla tysięcy dzieciaków dzięki darowiznom od osób takich jak Ty!

Dorzuć się!
Robert Koszucki

Robert Koszucki

Lektury szkolne muszą być wolne! Darmowy i łatwy dostęp do każdej lektury - skoro jest obowiązkowa - powinien być zagwarantowany dzieciakom.

Barbara Klicka

Barbara Klicka

Wolne Lektury to biblioteka, która jest czynna 24 godziny na dobę i w dodatku można z niej korzystać bez wychodzenia z domu. No i można tam znaleźć mnóstwo klasycznych pozycji, również tych mniej oczywistych.

Sylwia Chutnik

Sylwia Chutnik

Warto wspierać czytanie w każdej formie, możliwie dostępne dla wszystkich. I takich książek, po które warto sięgnąć.

Piotr Głowacki

Piotr Głowacki

Wolne Lektury to skarbnica mądrości otwarta na oścież. Tu wolno czytać wszystko. Tylko od was zależy, czy podejmiecie to wyzwanie. Tu już nic nie stoi na przeszkodzie. Wolność lektury, wolność wyboru, wolność wyobraźni – twoja wolność.

Filip Springer

Filip Springer

Nie umiem błyskotliwie odpowiedzieć na pytanie o to dlaczego warto wspierać Wolne Lektury. Chciałbym być oryginalny, a to jest tak naprawdę pytanie dlaczego dostęp do świetnej literatury powinien być nieograniczony i dla każdego. Każda odpowiedź na to pytanie trąci truizmem. Jedyna rozsądna jaka się nasuwa brzmi następująco: Wolne Lektury należy wspierać bo są.

Adam Fidusiewicz

Adam Fidusiewicz

Wspieram, bo uważam że dostęp do wiedzy powinien być darmowy. Sam często korzystam z zasobów wolnelektury.pl więc wspieram jak tylko mogę.

Michał Nogaś

Michał Nogaś

Wolne Lektury to dobro. Narodowe.

Adam Wajrak

Adam Wajrak

Tylko społeczeństwo, które czyta, jest w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego świata, takim jak katastrofa klimatyczna albo gigantyczne wymieranie. Tylko społeczeństwo, które czyta, może być współczujące i tolerancyjne. Dlatego wspieram „Wolne Lektury”, bo dają dzieciakom darmowe książki, zachęcając je do czytania. To ważne, ponieważ wciąż książka dla wielu jest dobrem luksusowym.

Paulina Holtz

Paulina Holtz

Miejsca takie jak Wolne Lektury są bezwzględnie potrzebne. To port lotniczy skąd każdy, niezależnie od wieku i zawartości portfela, może wyruszyć na poszukiwanie przygody.

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska

Kto raz pokocha czytanie, już nigdy nie będzie całkiem sam. Książki ratują życie. Na Wolnych Lekturach znajdziecie ich bez liku.

Prapremiera

Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Niemyte dusze

Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)

Niemyte dusze

„Nie ma na świecie istoty bardziej zakłamanej na temat swego stanowiska i znaczenia w czasoprzestrzennym kontinuum świata jak przeciętny …

Aby przeczytać prapremierę, dorzuć się do Wolnych Lektur dowolną wpłatą. Ustaw stałe wsparcie, a będziesz mieć dostęp do kolejnych prapremier.

Dorzuć się
Dorzuć się!

Wolne Lektury to lektury szkolne i tysiące innych książek – za darmo i bez rejestracji.

Czytaj i słuchaj online, ściągaj na swój telefon lub komputer, dziel się z innymi.

Dla uczennic i uczniów dodajemy przypisy, motywy literackie, biogramy i geotagowanie.

Dowiedz się więcej
Dorzuć się!

Jesteśmy częścią ruchu wolnej kultury!

Dowiedz się więcej
Dorzuć się!

Jak budujemy najpopularniejszą bibliotekę online w Polsce

Dowiedz się więcej

Bądź na bieżąco

Honorowy patronat

Partnerzy merytoryczni

Grantodawcy

Sponsorzy

Patroni medialni

Partner