Wolne Lektury - biblioteka dla wszystkich

Wolna Lektury - biblioteka dla wszystkich to wieloletni projekt, w ramach którego będziemy kontynuować opracowanie i udostępnianie najważniejszych pozycji literackich na wolnych licencjach i z domeny publicznej.

Realizacja projektu obejmuje kilka działań, dzięki którym czytelnicy biblioteki zyskają dostęp do nowych tytułów, z których będą mogli korzystać zgodnie z prawem ‑ bezpłatnie przeglądać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Projekt „Wolne Lektury – biblioteka dla wszystkich” będziemy realizować w latach 2020-2022 we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu. Dzięki jego realizacji powiększymy biblioteczkę filozoficzną, a także biblioteczkę polonistyczną. Nie zapominamy również o naszych najmłodszych czytelnikach i czytelniczkach. To dla nich pozyskamy prawa do współczesnych utworów dla dzieci i opublikujemy je w 2021 roku.

Z udostępnionych zasobów będzie można korzystać bezpłatnie za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Umożliwia ona bezpośredni i wygodny dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz iOS

Kontakt: wolnelektury@nowoczesnapolska.org.pl.

Partner projektu:

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego