5354 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Czechożydek

Adres strony www: https://czechozydek.wordpress.com/

To blog prowadzony od 2013 roku przez pasjonatkę literatury żydowskiej i czeskiej, która chce przybliżyć ją osobom zainteresowanym, a także tym, które są kompletnie z nią niezaznajomione. Na blogu znaleźć można przede wszystkim recenzje książek poruszające wątki czeskie i żydowskie lub napisane przez autorów tych narodowości. Od niedawna pojawiają się tam też wpisy o innej tematyce, np. o serialach, informacje o ciekawych spotkaniach autorskich, a także o wyprawach w miejsca związane z kulturą czeską i żydowską, w które udaje się autorka.

Na blogu zostało ogłoszone też kilka miesięcy tematycznych, podczas których pojawiały się wpisy związane z wybraną tematyką lub autorem: Miesiąc z ekranizacjami dzieł literatury czeskiej, Miesiąc z twórczością Isaaka Bashewisa Singera, Miesiąc z dziełami z Biblioteki Michała Friedmana (która znajduje się na Wolnych Lekturach), Miesiąc poświęcony Bohumilowi Hrabalowi.

Poruszać się po blogu można w łatwy sposób, dzięki kategoriom stworzonym przez autorkę, np. Literatura historyczna (o Żydach, diasporze, Izraelu), literatura izraelska (po hebrajsku), literatura o Czechach, Spotkania autorskie, E-booki, Audiobooki.

Wybrane wpisy:

Zamknij

* Ładowanie