Wolne Lektury potrzebują pomocy...

Dzieciaki korzystające z Wolnych Lektur potrzebują Twojej pomocy!
Na stałe wspiera nas jedynie 442 osób.

Aby działać, potrzebujemy 1000 regularnych darczyńców. Dorzucisz się?

Wybierz kwotę wsparcia
Tym razem nie pomogę
Ufunduj e-książki dla dzieciaków

Lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka? To możliwe dzięki wsparciu darczyńców takich jak Ty! Kliknij i dorzuć się >>>

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Teodor Tripplin - Podróż po księżycu, odbyta przez Serafina Bolińskiego
zebrane: 185,00 złpotrzebujemy: 700,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

5679 darmowych utworów do których masz prawo

Język Język

Zapraszamy na zdalne praktyki!

informacja z dn. 29.03.2021 r.
UWAGA! Na ten moment nie przyjmujemy już zgłoszeń na praktyki letnie. Do wszystkich osób, które nadesłały zgłoszenia, odezwiemy się w najbliższym czasie. Jeśli zwolnią się miejsca na praktyki letnie, poinformujemy o tym na tej stronie.

Musisz odbyć praktyki studenckie, a jednocześnie nadal chcesz ograniczać dojazdy i spotkania w obcym środowisku? Zdobądź doświadczenie w najpopularniejszej bibliotece cyfrowej Wolne Lektury! Zapraszamy na zdalne praktyki studenckie!

Dla kogo?

Dla studentów i studentek filologii polskiej (specjalność redaktorsko-wydawnicza oraz medialna), edytorstwa (preferowane specjalności związane z edytorstwem cyfrowym), bibliotekoznawstwa (specjalności związane z bibliotekami cyfrowymi) i innych kierunków związanych z działalnością wydawniczą online.

Czym się będziesz zajmować?

Praktykantów i praktykantki zaprosimy do działań na platformie redakcyjnej biblioteki cyfrowej Wolne Lektury. W ich trakcie przybliżymy specyfikę pracy w takim serwisie i funkcjonowanie organizacji pozarządowej. Zadania będą obejmowały przygotowanie publikacji cyfrowych (praca z kodem WL-XML oraz korekta tekstów), tworzenie treści do mediów społecznościowych oraz pomoc przy bieżących zadaniach.

Czego wymagamy od kandydatek i kandydatów?

- dobrej samoorganizacji pracy i motywacji do wykonywania powierzonych zadań z domu we wcześniej ustalonych godzinach,
- zrozumienia i nastawienia, że cały proces praktyk odbędzie się online,
- dobrego łącza internetowego i możliwości odbywania spotkań audio-wideo na kanałach fundacji Nowoczesna Polska lub przez Skype’a,
- dobrej znajomości języka polskiego, zainteresowania literaturą i procesem wydawniczym,
- podstawowej znajomości mediów społecznościowych (Facebook, Instagram).

Uwaga! W formularzu prosimy o wskazanie preferowanego terminu odbycia praktyk, ale wszystkie terminy będą ustalane indywidualnie. Dołożymy starań, aby zrealizować praktykę w preferowanym terminie, jednak zastrzegamy sobie prawo do zaproponowania innego, aby zarówno praca Opiekunów, jak i Praktykantów były dobrze zorganizowane.

Praktyki są bezpłatne. Podpisanie dokumentów wymaganych przez uczelnię zostanie przeprowadzona drogą korespondencyjną lub podczas osobistego spotkania w biurze fundacji w Warszawie.


Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu zgłoszeniowym przez Fundację Nowoczesna Polska (administratora danych) z siedzibą w Warszawie (00-514) przy ul. Marszałkowskiej 84/92 lok. 125 na potrzeby organizacji rekrutacji na praktyki. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y o tym, że mam prawo wglądu w treść swoich danych i możliwość ich poprawiania oraz że ich podanie jest dobrowolne, ale niezbędne do dokonania zgłoszenia.
Zamknij

* Ładowanie