1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5531 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Bookeriada

Adres strony www: https://bookeriada.pl/

Bookeriada to miejsce w Internecie, w którym znaleźć można informacje o wydarzeniach literackich, wiadomości ze świata książek, ciekawe artykuły, wywiady i konkursy z nagrodami. Strona istnieje ponad 3 lata i zgromadziła liczną społeczność zainteresowaną słowem pisanym.

Obecnie na stronie można znaleźć recenzje książek, audiobooków i komiksów, artykuły o tematyce książkowej, wywiady, konkursy, różne quizy i psychotesty. Twórczynie portalu włączają się w różne akcje związane z czytelnictwem i promocją literatury i też same takie organizują. Do tej pory były to m.in.:

Drugie Życie Książki – wspólna akcja zorganizowana przez portal i Krakowskie Biuro Festiwalowe. To cykliczne spotkania, podczas których można wymienić się książkami z innymi miłośnikami literatury.

Wesoła Biblioteka na Majorce - zbiórka książek dla dzieci uczących się w Polskiej Wesołej Szkole na Majorce, przeprowadzona w Krakowie w lipcu i sierpniu 2012 roku. Akcję wsparła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Merlin.pl.

Poczytaj przy kawie / herbacie! - w ramach akcji promowania miejsc przyjaznych bibliofilom Bookeriada podjęła współpracę z Cafe Foyer w Krakowie.

Serdecznie polecam! - wspólna akcja Bookeriady i Księgarni Pod Globusem, w ramach której w księgarni znalazła się półka z książkami wybranymi i polecanymi przez zespół portalu.

Book in Foyer - cykl wydarzeń związanych z szeroko pojętą literaturą, podczas których uczestnicy obcowali z książkami, odkrywali ich tajemnice, poznawali związki z kinem i teatrem, a także wymieniali się nimi.

Zamknij

* Ładowanie