Wesprzyj

Wspieraj Wolne Lektury

x

5555 free readings you have right to

Language

Wolne Lektury Fest

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Wolnych Lektur - doroczne święto dobrej literatury, domeny publicznej i wolnej kultury.

W tym roku Wolne Lektury Fest odbywa się pod hasłem #ŁączymySiłyDlaKultury - łączymy się z konferencją CopyCamp i Literacją EduAkcją Warszawy! Spotkamy się już 4 grudnia 2019 roku o 14.00 w Warszawie, w gościnnych progach lokalu Marzyciele i Rzemieślnicy. A co Was czeka tego dnia?

Popołudnie rozpoczniemy od prezentacji i rozmów w ramach konferencji CopyCamp. Spotkamy się z prelegentami-specjalistami z różnych dziedzin: działaczy i działaczek kultury, specjalistów i specjalistek w zakresie sztuki, edukacji i prawa. O czym nam opowiedzą? Nie zabraknie tematów związanych z wykorzystaniem zasobów domeny publicznej - dowiemy się, co można zrobić z XVIII-wiecznymi rycinami i starymi zapisami nutowymi oraz co utrwalić, wykorzystując technologię druku 3D. Porozmawiamy między innymi o piractwie w XIX wieku, etiudach filmowych ostatniego półwiecza i jak radzić sobie z tym, że wszystko już było. Więcej? Bądźcie z nami 4 grudnia - z tych spotkań nie wyniesiecie pomazanych z nudy kartek, ale mnóstwo pomysłów i inspiracji! Szczegółowy program wystąpień już niebawem!

Zapraszamy też do wzięcia udziału w warsztacie: Autor: projektant / prawo autorskie dla projektantów, podczas którego dr Krzysztof Siewicz wprowadzi nas w tematykę prawa autorskiego i jego praktyczne aspekty. Omówi wybrane zagadnienia prawne, bazując na przykładach z pracy projektantów. Uczestnicy postarają się wspólnie odpowiedzieć na następujące pytania:
- Jaką przyjąć politykę licencyjną i jak zarządzać prawami w projekcie?
- Jak negocjować warunki z potencjalnymi klientami aby odpowiedzieć na ich potrzeby i chronić własne pomysły?

Dla kogo: początkujący projektanci, studenci projektowania. Spotkanie wymaga od uczestników aktywnego zaangażowania i pracy w grupach.

Zostańcie z nami również wieczorem - o 18 zacznie się literacka część wydarzenia. Szczegóły? Hej, trochę cierpliwości! Już niedługo zdradzimy wszystkie nasze propozycje. Do zobaczenia!

Organizatorzy: Fundacja Nowoczesna Polska, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.

Partner: Służewski Dom Kultury, Koalicja Otwartej Edukacji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN

Formularz zgłoszeniowy dla uczestników


Warsztat odbędzie się w godzinach 11-13 w Marzycielach i Rzemieślnikach. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z organizacją wydarzenia jest Fundacja Nowoczesna Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125, 00-514 Warszawa. Dane przetwarzane są w celu organizacji wydarzenia, w celach prowadzenia statystyk, ewaluacji i sprawozdawczości, a w przypadku wyrażenia dodatkowej zgody adres e-mail jest również wykorzystywany w celu informowania o działalności Fundacji. Wystąpienia są rejestrowane i udostępniane na żywo oraz w postaci nagrań pokonferencyjnych w internecie na wolnej licencji. Osobom, których dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania. Więcej informacji w naszej "polityce prywatności":https://nowoczesnapolska.org.pl/prywatnosc/.
Close

* Loading