Warsztat: Nauka podczas pandemii i co dalej?

Nauka podczas pandemii i co dalej? Jak wykorzystać narzędzia i materiały w codziennej pracy online i offline

Praca zdalna dla wielu z nas okazała się ogromnym wyzwaniem, szczególnie w sferze edukacji i kultury. Nagle spadło na nas przygotowywanie materiałów do nauki dla uczniów czy studentów, tworzenie prezentacji, przeniesienie wydarzeń do świata wirtualnego. Tylko nie zostaliśmy do tego przygotowani! Z jakich programów korzystać, żeby nie zbankrutować? Gdzie poszukiwać ciekawych zdjęć czy filmów? Na jakich stronach można znaleźć materiały edukacyjne do bezpłatnego wykorzystania? Internet pełen jest miejsc z wartościowymi materiałami i bezpłatnymi narzędziami, które często sprawdzają się równie dobrze, co te, za które trzeba zapłacić, aby móc ich użyć. O tym, gdzie je znaleźć i jak z nich korzystać, również w aspekcie prawnoautorskim, opowiedzą Małgorzata Bazan i dr Maciej Dowgiel, edukatorzy, eksperci w zakresie edukacji cyfrowej, medialnej i filmowej.

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują zasoby cyfrowe internetu, a w szczególności dla nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów, animatorów kultury, pracowników sektora kultury i organizacji pozarządowych.

Kiedy i gdzie? Warsztat odbędzie się 24 listopada 2021 w Nowym Teatrze w Warszawie (ul. Madalińskiego 10/16) w godz. 10:00-13:30

UWAGA! Uczestnicy warsztatu będę proszeni o przybycie ze swoim laptopem, na którym będą wykonywać zadania warsztatowe.

W warsztacie może wziąć udział ograniczona liczba osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztacie jest bezpłatny.

dr Maciej Dowgiel - Doktor nauk humanistycznych, absolwent Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek kulturoznawstwo. Absolwent Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą (UŁ) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa (UŁ). Certyfikowany trener kompetencji cyfrowych Facebooka oraz edukacji medialnej (Fundacja Nowoczesna Polska). Edukator filmowy i medialny, uczestniczący we wiodących programach edukacyjnych (Cybernauci – Fundacja Nowoczesna Polska, Cyfrowobezpieczni – Fundacja Miasta w Internecie, Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej – Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny). Nauczyciel i wykładowca. Autor kilkuset analiz, opracowań, scenariuszy zajęć, tekstów edukacyjnych filmoznawczych i medioznawczych, ukierunkowanych na edukację różnych grup wiekowych (publikowanych w książkach i broszurach oraz w internecie m.in. na stronach: edukacjafilmowa.pl, edukacjamedialna.edu.pl, filmotekaszkolna.pl). Autor kursów i szkoleń z zakresu nowych mediów, kultury i sztuki, m.in. dla Erasmus+, Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego.
Małgorzata Bazan - Absolwentka Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich IBL PAN, filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, Podyplomowych Studiów Edytorskich oraz Podyplomowych Studiów Wiedzy o Kulturze PAN, Podyplomowych Studiów Filmowych „START” w Warszawskiej Szkole Filmowej. Certyfikowana trenerka Facebooka. Przez wiele lat prowadziła, zgodnie z własnym programem nauczania, zajęcia edukacji medialnej w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, była metodyczką w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Cybernauci (Fundacja Nowoczesna Polska), członkinią Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej odpowiedzialną za opiekę metodyczną oraz napisała kilkadziesiąt programów edukacyjnych, programów szkoleń i kursów. Jest autorką kilkuset opracowań edukacyjnych — metodycznych, medioznawczych, cyfrowych, kompetencji cyfrowych. Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu metodyczki, nauczycielki, egzaminatorki, trenerki i edukatorki medialnej, cyfrowej, filmowej zdobyła kompetencje umożliwiające sprawowanie opieki metodycznej podczas realizowanych projektów.

Warsztaty są częścią wydarzenia Wolne Lektury Fest.

Partner wydarzenia:

Nowy Teatr

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN

Kontakt:
paulina.choromanska@nowoczesnapolska.org.pl

Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych!

PDF (pobierz)


Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z organizacją wydarzenia jest Fundacja Nowoczesna Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125, 00-514 Warszawa. Dane przetwarzane są w celu organizacji wydarzenia, prowadzenia statystyk, ewaluacji i sprawozdawczości, a w przypadku wyrażenia dodatkowej zgody adres e-mail jest również wykorzystywany w celu informowania o działalności Fundacji. Osobom, których dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania. Więcej informacji w naszej "polityce prywatności":https://nowoczesnapolska.org.pl/prywatnosc/.