Potrzebujemy Twojej pomocy!

Na stałe wspiera nas 461 czytelników i czytelniczek.

Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 500 regularnych darczyńców. Dorzucisz się?

Wolne Lektury Fest 2023

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszej dorocznej imprezy Wolne Lektury Fest - święto dobrej literatury, domeny publicznej i wolnej kultury!

11 października od godz. 16 w legendarnej kawiarni Czytelnik przy ulicy Wiejskiej 12A w Warszawie.

Wstęp bezpłatny. RSVP - ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez wypełnienie formularza znajdującego się poniżej.

W tym roku zapraszamy Was na dwa warsztaty, występ impro oraz konkurs poetycki ze świetnymi nagrodami.

Warsztat: Jak promować literaturę w social mediach? Prowadzący: Artur Kawa
Czas: 16:15-18:15

Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie prowadzenia poważnej działalności bez posiadania atrakcyjnych i skutecznych kanałów informacyjnych.
Jakie różnice występują między Facebookiem, Instagramem, Twitterem czy TikTokiem?
Czy do zarządzania profilem na facebooku konieczne jest używanie narzędzi Business Suite?
W jaki sposób skutecznie realizować kampanie informacyjne? Organicznie czy płatnie?
Crowdfunding – korzystać, czy nie?

Do wzięcia udziału w tym warsztacie zapraszamy w szczególności bibliotekarzy, nauczycieli, blogerów książkowych, twórców, którzy chcą się dowiedzieć, jak atrakcyjnie promować literaturę w internecie i dotrzeć do jak największych grup odbiorców.

Artur Kawa - menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kulturą i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zawodowo zajmuje się wydawcami i bibliotekami w Legimi. Prowadzi dwie fundacje: Krajowy Depozyt Biblioteczny oraz Fundację Qltura.
Z kampanią „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” zdobył najważniejsze nagrody w zakresie komunikacji i PR: Impactor PR, Złoty Spinacz i Grand Prix za najlepszą kampanię społeczną w plebiscycie portalu Kampanie Społeczne. Był nominowany do PIK-owego Lauru w plebiscycie Polskiej Izby Książki na najlepszego dziennikarza promującego czytelnictwo w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Warsztat: Poeci szantażyści czyli wiersze z gazet. Prowadzący: Jarosław Lipszyc
Czas: 18:30-20:00

Warsztat, podczas którego wspólnie pobawimy się w poezję remiksu. Z góry gazet aktualnych i archiwalnych powycinamy tytuły, nazwy rubryk, depesze prasowe i stworzymy z nich wyklejane na kartkach wiersze-cytaty. Cała zabawa potrwa 90 minut. Uwaga: doświadczenie w pisaniu poezji jest zupełnie niekonieczne.

Jarosław Lipszyc - bibliotekarz, redaktor i poeta.

Kolektyw Śmiesznie
Czas: 20:00-21:00

Kolektyw Śmiesznie to grupa komiczek i komików od ponad 10 lat związana ze stołecznymi scenami. Gramy improwizację komediową, czyli spektakle bez scenariusza, powstające tu i teraz. Regularnie występujemy w Domu Kultury Kadr (z cyklem ,,Mokotowskie awantury") i La Pose (z cyklem ,,Nieheteronormatywne love stories"). Jeśli szukacie komedii wolnej od rasistowskich, seksistowskich i homofobicznych żartów, to jesteśmy dla Was, bo taką właśnie gramy! Więcej o Kolektywie znajdziecie tutaj.

Błyskawiczny konkurs poetycki

Wszyscy uczestnicy dnia Wolnych Lektur mają szansę wygrać czytnik Kindle Paperwhite 11. Wystarczy pobrać specjalną, opieczętowaną kartkę, napisać na niej stworzony ad-hoc wiersz (na dowolny temat i w dowolnym stylu), a następnie wrzucić do urny. Jury nagrodzi autorów/autorki trzech najciekawszych tekstów czytnikami Kindle!

Do zobaczenia!

Przed wysłaniem potwierdzenia udziału zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych!

PDF (pobierz)


Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


MKiDN