Wesprzyj Wolne Lektury 1,5% podatku — to nic nie kosztuje! Wpisz KRS 00000 70056 i nazwę fundacji Wolne Lektury do deklaracji podatkowej. Masz czas tylko do końca kwietnia :)

Wesprzyj!

Warsztaty na Targach Książki w Warszawie

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w warsztatach literackich, które odbędą się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki).

Podczas zbliżających się Targów przeprowadzimy dwa warsztaty dla dwóch grup wiekowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Materiały warsztatowe zapewnia organizator.

Warsztat: Kwiaty polskie Juliana Tuwima - tworzymy zakładki do książek

Kiedy: 23 maja 2024, godz. 13-15
Dla kogo: uczniowie i uczennice w wieku 14-18 lat,
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki, sala Kijów
Czas trwania: 2 godz.
Wielkość grupy: 20-25 osób

Zapraszamy uczniów w wieku 14-18 lat do wzięcia udziału w warsztatach Kwiaty polskie Juliana Tuwima - tworzymy zakładki do książek.

Uczniowie zapoznają się z poezją Juliana Tuwima oraz występującymi w niej rodzimymi roślinami. Podczas warsztatu każdy uczeń wykona zakładkę do książki z wybranym motywem botanicznym pochodzącym ze wzornika.

Wykorzystamy materiały takie jak płótno lniane, kordonki/muliny, igły, nożyczki, wzorniki z kwiatami i ziołami łąk polskich.

Warsztaty poprowadzi Dominika Bok, znana m. in. z kwartalnika “Przekrój” dziennikarka, hafciarka i zielarka.


Warsztat: Wiersze z gazet - warsztat poetycki dla uczniów

Kiedy: 24 maja 2024, godz. 13-15
Dla kogo: uczniowie i uczennice w wieku 10-13 lat,
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki, sala Kijów,
Czas trwania: 2 godz.
Wielkość grupy: 20-25 osób

Kreatywne warsztaty poetycko-manualne dla uczniów i uczennic w wieku 10 -13 lat. Na warsztatach każde dziecko otrzyma do wykorzystania klej, nożyczki oraz gazety. Następnie pod nadzorem edukatora stworzy własny wiersz z wyciętych słów z gazet, który będzie mógł zabrać do domu. Podczas warsztatu będziemy słuchać wierszy Juliana Tuwima dla dzieci, które mogą stać się inspiracją do stworzenia własnego utworu.

Warsztat poprowadzą Maria Świetlik i Paulina Choromańska z Wolnych Lektur.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: wolnelektury@wolnelektury.pl.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


MKiDN

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

Polityka prywatności.