Wesprzyj Wolne Lektury 1,5% podatku — to nic nie kosztuje! Wpisz KRS 00000 70056 i nazwę fundacji Wolne Lektury do deklaracji podatkowej. Masz czas tylko do końca kwietnia :)

TAK, pomogę!
Nie, tym razem nie pomogę
Ufunduj e-książki dla dzieciaków

Lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka? To możliwe dzięki wsparciu darczyńców takich jak Ty! Kliknij i dorzuć się >>>

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Otwarte Repozytorium Nauk Historycznych

Adres strony www: http://lectorium.edu.pl/pl/

Lectorium, czyli Otwarte Repozytorium Nauk Historycznych, to dziedzinowe repozytorium naukowe, w którym są przechowywane i udostępniane publikacje polskich uczonych z zakresu nauk historycznych i pokrewnych. Zamieszczane są w nim materiały jednostek uniwersyteckich i instytucjonalnych, zarówno tych, które posiadają własne repozytoria, jak i tych, które ich nie mają.

Znajdziemy tutaj m.in. książki, prace doktorskie, artykuły, materiały konferencyjne, prezentacje. Dostęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji i logowania, jednak dokładny zakres swobody korzystania z dzieł określają sami autorzy. Twórcy repozytorium rekomendują wybieranie licencji Creative Commons – Uznanie autorstwa 3.0 Polska i Creative Commons - Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Informacja o licencji znajduje się na stronie każdej publikacji. Dokumenty dostępne są w formacie PDF.

Materiały w repozytorium zebrane są w sześciu głównych działach: historia, archeologia, historia sztuki, bibliologia i informacja naukowa, etnologia i antropologia kulturowa, muzykologia.

Lectorium jest wspólnym projektem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Przykładowe publikacje:

Zamknij

* Ładowanie