5352 darmowe utwory do których masz prawo

Język
Wesprzyj działalność Nowoczesnej Polski

Otwarte Repozytorium Nauk Historycznych

Adres strony www: http://lectorium.edu.pl/pl/

Lectorium, czyli Otwarte Repozytorium Nauk Historycznych, to dziedzinowe repozytorium naukowe, w którym są przechowywane i udostępniane publikacje polskich uczonych z zakresu nauk historycznych i pokrewnych. Zamieszczane są w nim materiały jednostek uniwersyteckich i instytucjonalnych, zarówno tych, które posiadają własne repozytoria, jak i tych, które ich nie mają.

Znajdziemy tutaj m.in. książki, prace doktorskie, artykuły, materiały konferencyjne, prezentacje. Dostęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji i logowania, jednak dokładny zakres swobody korzystania z dzieł określają sami autorzy. Twórcy repozytorium rekomendują wybieranie licencji Creative Commons – Uznanie autorstwa 3.0 Polska i Creative Commons - Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Informacja o licencji znajduje się na stronie każdej publikacji. Dokumenty dostępne są w formacie PDF.

Materiały w repozytorium zebrane są w sześciu głównych działach: historia, archeologia, historia sztuki, bibliologia i informacja naukowa, etnologia i antropologia kulturowa, muzykologia.

Lectorium jest wspólnym projektem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Przykładowe publikacje:

Zamknij

* Ładowanie