Wolne Lektury potrzebują pomocy...


Potrzebujemy Twojej pomocy!

Na stałe wspiera nas 376 czytelników i czytelniczek.

Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców. Dorzucisz się?

Tak, dorzucę się do Wolnych Lektur!
Tym razem nie pomogę, przechodzę prosto do biblioteki
Oferta dla Przyjaciół

Przyjaciele Wolnych Lektur otrzymują dostęp do specjalnych publikacji wcześniej niż inni. Zadeklaruj stałą wpłatę i dołącz do Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur. Kliknij, by przejść do strony płatności!

x
X
Support!
Help free the book!Antoine de Saint-Exupéry - Mały Książę
collected: 1770.50 złneeded: 4406.00 złuntil fundraiser end:
Help free the book!

5608 free readings you have right to

Language Language

Ninateka

Adres strony www: http://ninateka.pl/

Ninateka to serwis tworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny, w którym znaleźć można filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. W tej chwili jest to ponad 5 tys. materiałów audio i wideo wraz z opisem redakcyjnym, a także teksty o reżyserach i reżyserkach, aktorach i aktorkach, osobach związanych z kulturą.

Zasoby podzielone są tematycznie i można je wyszukiwać dzięki filtrom takim jak gatunek, rok powstania, płatne lub bezpłatne, materiały z audio deskrypcją.

Na stronie głównej znaleźć można materiały związane z tematem tygodnia: autorski wybór filmów i audycji związanych z danym zagadnieniem.

98% zamieszczonych materiałów jest bezpłatnych, pozostałe 2% to materiały odpłatne, których obejrzenie wymaga zalogowania.

Ponadto na stronie znajduje się multimedialna biblioteka edukacyjna, NINATEKA EDU. Znaleźć tam można materiały, które mogą być wprowadzeniem w świat mediów, filmu, animacji, kultury i sztuki, ale także gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli i ćwiczenia. Zasoby są bezpłatne, ale dostęp do nich uzyskać można po zalogowaniu na stronie.

Wybrane materiały:

Close

* Loading