TPWL

Wolne Lektury potrzebują pomocy! Wesprzyj bezpłatną bibliotekę internetową i przeczytaj utwory napisane specjalnie dla Ciebie.

x

5553 free readings you have right to

Language

Ninateka

Adres strony www: http://ninateka.pl/

Ninateka to serwis tworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny, w którym znaleźć można filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. W tej chwili jest to ponad 5 tys. materiałów audio i wideo wraz z opisem redakcyjnym, a także teksty o reżyserach i reżyserkach, aktorach i aktorkach, osobach związanych z kulturą.

Zasoby podzielone są tematycznie i można je wyszukiwać dzięki filtrom takim jak gatunek, rok powstania, płatne lub bezpłatne, materiały z audio deskrypcją.

Na stronie głównej znaleźć można materiały związane z tematem tygodnia: autorski wybór filmów i audycji związanych z danym zagadnieniem.

98% zamieszczonych materiałów jest bezpłatnych, pozostałe 2% to materiały odpłatne, których obejrzenie wymaga zalogowania.

Ponadto na stronie znajduje się multimedialna biblioteka edukacyjna, NINATEKA EDU. Znaleźć tam można materiały, które mogą być wprowadzeniem w świat mediów, filmu, animacji, kultury i sztuki, ale także gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli i ćwiczenia. Zasoby są bezpłatne, ale dostęp do nich uzyskać można po zalogowaniu na stronie.

Wybrane materiały:

Close

* Loading