Wolne Lektury potrzebują pomocy...


Potrzebujemy Twojej pomocy!

Na stałe wspiera nas 411 czytelników i czytelniczek.

Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców. Dorzucisz się?

Tak, dorzucę się do Wolnych Lektur!
Tym razem nie pomogę, przechodzę prosto do biblioteki
Ufunduj e-książki dla dzieciaków

Lektury szkolne za darmo dla każdego dzieciaka? To możliwe dzięki wsparciu darczyńców takich jak Ty! Kliknij i dorzuć się >>>

x
X
Wesprzyj!
Pomóż uwolnić książkę!Pola Braun, Hela Blumengraber, Łaja Cudna, Elżunia i Henryka Łazowertówna - Poezja żydowska na 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim
zebrane: 1370,00 złpotrzebujemy: 4800,00 złdo końca zbiórki:
Pomóż uwolnić książkę!

6567 darmowych utworów do których masz prawo

Język

Ninateka

Adres strony www: http://ninateka.pl/

Ninateka to serwis tworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny, w którym znaleźć można filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. W tej chwili jest to ponad 5 tys. materiałów audio i wideo wraz z opisem redakcyjnym, a także teksty o reżyserach i reżyserkach, aktorach i aktorkach, osobach związanych z kulturą.

Zasoby podzielone są tematycznie i można je wyszukiwać dzięki filtrom takim jak gatunek, rok powstania, płatne lub bezpłatne, materiały z audio deskrypcją.

Na stronie głównej znaleźć można materiały związane z tematem tygodnia: autorski wybór filmów i audycji związanych z danym zagadnieniem.

98% zamieszczonych materiałów jest bezpłatnych, pozostałe 2% to materiały odpłatne, których obejrzenie wymaga zalogowania.

Ponadto na stronie znajduje się multimedialna biblioteka edukacyjna, NINATEKA EDU. Znaleźć tam można materiały, które mogą być wprowadzeniem w świat mediów, filmu, animacji, kultury i sztuki, ale także gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli i ćwiczenia. Zasoby są bezpłatne, ale dostęp do nich uzyskać można po zalogowaniu na stronie.

Wybrane materiały:

Zamknij

* Ładowanie