1%
Logo akcji 1%

Droga użytkowniczko, drogi użytkowniku!

Czy wiesz, że biblioteka internetowa Wolne Lektury to jeden z projektów fundacji Nowoczesna Polska – organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury? Wesprzyj nasze działania, przeznaczając na nie 1% swojego podatku. Możesz to zrobić, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

5532 darmowe utwory do których masz prawo

Język

Biblioteka Otwartej Nauki

Adres strony www: http://bon.edu.pl/

Biblioteka Otwartej Nauki to projekt otwierania dostępu do publikacji naukowych z dziedzin nauk humanistycznych, który prowadzony jest przez Centrum Cyfrowe. Twórcy projektu pomagają autorom wydawać ich książki w formie elektronicznej: wspierają w podpisywaniu umów wydawniczych i negocjacji z wydawcami, a następnie digitalizują i przygotowują publikacje do udostępnienia w Internecie. Cały ten proces jest dla autora zupełnie bezkosztowy.

Wśród udostępnionych książek znaleźć można publikacje monograficzne i artykuły opublikowane w dziełach zbiorowych z dziedzin humanistycznych. Książki udostępniane są na licencjach wybranych przez autorów, jednak twórcy projektu promują licencje Creative Commons. Książki dostępne są w formacie PDF.

Przykładowe publikacje:

Zamknij

* Ładowanie