TPWL

Wolne Lektury potrzebują pomocy! Wesprzyj bezpłatną bibliotekę internetową i przeczytaj utwory napisane specjalnie dla Ciebie.

x

5552 free readings you have right to

Language

Wolne Lektury Fest

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Wolnych Lektur - doroczne święto dobrej literatury, domeny publicznej i wolnej kultury.

W tym roku w centrum naszych obchodów będzie Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur - wspólnota powstała w celu promocji i rozwoju bezpłatnej, przyjaznej, społecznościowej biblioteki internetowej. Z naszymi czytelnikami, przyjaciółmi, autorami i ambasadorami spotkamy się 4 grudnia w Warszawie w „Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu Innowacji Społecznych”, by rozmawiać o książkach, życiu i całej reszcie.

W roku 2019 Wolne Lektury Fest i konferencja CopyCamp łączą siły: wydarzenie rozpoczniemy od serii krótkich, inspirujących wystąpień poświęconych domenie publicznej, kulturze internetu i kreatywności. Jak w poprzednich latach, zaplanowaliśmy specjalny, przyjazny format - krótkie wystąpienia ciekawych mówców, a po nich przerwy, podczas których każdy z uczestników będzie miał szansę na bezpośrednią rozmowę z prelegentami na interesujące go tematy.

Do wystąpień na tegorocznym CopyCampie zapraszamy twórców, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z pracy opartej o istniejące zasoby kultury. Zaprosiliśmy także ekspertów, którzy w trakcie praktycznych warsztatów pomogą nam zdobyć wiedzę z prawa autorskiego i innych źródeł zasad kierujących taką pracą. Udział w wydarzeniu szczególnie rekomendujemy osobom zajmującym się twórczością internetową - blogerom, youtuberom, recenzentom i edukatorom.

Zapraszamy do nadsyłania propozycji wystąpień za pośrednictwem formularza. Streszczenia nie dłuższe niż 1800 znaków prosimy przesyłać do 20 października 2019 r.

Uwaga: prezentacje mogą trwać do 10 minut.

Wyniki otwartego naboru zostaną ogłoszone na przełomie października i listopada.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Jednocześnie informujemy, że nie pokrywamy wydatków prelegentów związanych z udziałem w wydarzeniu, takich jak koszty przejazdu, noclegu czy wynagrodzenie.

A po wystąpieniach zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wieczornej części wydarzenia, podczas której będziemy mieli okazję opowiedzieć o Towarzystwie Przyjaciół Wolnych Lektur.

Szczegółowy program Wolne Lektury Fest zostanie wkrótce opublikowany. Rejestracja dla uczestników rozpocznie się 4 listopada 2019 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN

Formularz zgłoszeniowy dla uczestników

Zgłoszenia uczestników będziemy przyjmować od 4 listopada.

Close

* Loading