5730 darmowych utworów do których masz prawo

Język Język

III edycja konkursu #cojaczytam

UWAGA - AKTUALIZACJA 9.12.2020

Rozstrzygnęliśmy III edycję konkursu #cojaczytam!

I miejsce w kategorii wiekowej 9-14 otrzymała kampania W świecie wyobraźni przygotowana przez drużynę z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie.I miejsce w kategorii wiekowej 15-19 otrzymała kampania zaczytaniw1lo przygotowana przez drużynę z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ZPasją (@zaczytaniw1lo)

Grand Prix otrzymała kampania Wspieraj i czytaj przygotowana przez drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie.Zwycięzcom gratulujemy!

Jury postanowiło także wyróżnić:
- kampanię Cojaczytam przygotowanej przez uczniów z XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Krakowie,
- kampanii Opowiadanie za pomocą ilustracji przygotowanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie,
- kampanii Podróżuj z książką przygotowanej przez uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku,
- kampanii Czytaj wszędzie, masno będzie! przygotowanej przez uczniów z Szkoły Podstawowej Fundacji Ekos w Swarzędzu,
- kampanii Plastyk Czyta Dzieciom przygotowanej przez uczniów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.

Gratulujemy!


Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w naszych mediach społecznościowych - na Facebooku i Instagramie.
Szczegółową listę nagrodzonych oraz odnośniki do kampanii można zobaczyć na naszej stronie intetrnetowej


Z opiekunkami nagrodzonych zespołów skontaktujemy się osobiście w celu przekazania nagród. Do wyróżnionych zostaną wysłane dyplomy na adres szkoły.

Opiekunowie, którzy chcieliby otrzymać dyplomy/certyfikaty za udział w konkursie dla siebie oraz uczniów, proszeni są o wysłanie do 21 grudnia włącznie maila na adres konkurs@nowoczesnapolska.org.pl z przypomnieniem nazwisk uczestników oraz adresem. Prosimy o zaznaczenie, czy chcą Państwo otrzymać dyplom w wersji elektronicznej - wysyłamy go mailowo po odebraniu wiadomości - czy w wersji papierowej (dyplomy dotrą prawdopodobnie po Świętach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i włączenie się w wielką kampanię #cojaczytam!

UWAGA! W związku z problemami technicznymi w dniu 16 listopada postanowiliśmy przedłużyć nabór zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy będzie otwarty do 17 listopada do godziny 23:59.


Fundacja Nowoczesna Polska po raz kolejny zaprasza uczniów w wieku 9-19 lat do wzięcia udziału w konkursie #cojaczytam! Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.

Zgłoszenie do konkursu polega na przesłaniu gotowej pracy konkursowej oraz danych uczestników. Prace konkursowe przyjmujemy od 14 września do 16 listopada do godz. 23:59.

W związku z panującą epidemią zachęcamy, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Zachęcamy do organizowania na przykład spotkań czytelniczych online, nagrywania podcastów, organizowania konkursów na najciekawsze zdjęcie z książką itd. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystaniem nowych technologii i internetu.

Kampanie należy promować w mediach społecznościowych (na przykład w serwisach Facebook, Instagram czy YouTube) i używać do tego hasztagów #wolnelektury i #cojaczytam.

Konkurs przeznaczony jest dla 3-5-osobowych grup uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych: 9-14 i 15-19 lat. Każdy zespół będzie pracował pod nadzorem opiekuna (np. nauczyciela bądź bibliotekarza), który na koniec zgłosi zespół do konkursu.

Do wzięcia udziału w inicjatywie zaproszone są szkoły i inne instytucje oświatowe oraz biblioteki.
Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Dokumenty do pobrania

Regulamin konkursu.

Zgoda rodziców/opiekunów prawnych na udział ucznia w konkursie.

Zgoda rodziców/opiekunów prawnych na wykorzystanie wizerunku.

Dodatkowe materiały

Jak promować czytelnictwo w czasach zarazy? (IX 2020)
Krótki przewodnik po Wolnych Lekturach (2019)
Dlaczego Wolne Lektury nie opublikują Harry'ego Pottera - o prawie autorskim
Scenariusze lekcji o prawie autorskim
Baza materiałów o edukacji medialnej
Publikacja podsumowująca I edycję konkursu #cojaczytam (2018)
Jak czytać więcej - 7 porad (2019)
Jak założyć fanpage na Facebooku? (2019)
Jak założyć profil na Instagramie? (2019)
Przewodnik po Otwartych Zasobach Edukacyjnych (KOED 2019)

Kontakt

Masz pytanie? Sprawdź, czy znajdziesz na nie odpowiedź w FAQ, a jeśli nie - napisz do nas e-mail:

konkurs@nowoczesnapolska.org.pl.

Uwaga! W związku z pandemią Covid-19 prosimy kontaktować się wyłącznie na podany adres e-mail. Kontakt telefoniczny jest obecnie niemożliwy. Na wszystkie przesłane e-maile będziemy sukcesywnie odpowiadać.

Organizator konkursu: Fundacja Nowoczesna Polska.

Chcesz dostawać aktualne informacje o konkursie i wskazówki, jak przygotować kampanię? Zapisz się na nasz newsletter: tutaj!

FNP

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN

Patroni honorowi:

Ministerstwo Edukacji Narodowej    Polska Izba Książki

Patroni medialni:

SBP    Biblioteka w szkole    Cogito    Biblioteka publiczna   


maks. 250 znaków

maks. 1000 znaków

maks. 1000 znaków

maks. 1000 znaków

maks. 1000 znaków

maks. 1000 znaków

Znam i akceptuję Regulamin Konkursu.

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu zgłoszeniowym przez Fundację Nowoczesna Polska (administratora danych) z siedzibą w Warszawie (00-514) przy ul. Marszałkowskiej 84/92 lok. 125 na potrzeby organizacji Konkursu. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y o tym, że mam prawo wglądu w treść swoich danych i możliwość ich poprawiania oraz że ich podanie jest dobrowolne, ale niezbędne do dokonania zgłoszenia.

Wyrażam zgodę oraz potwierdzam, że uczestnicy (lub ich przedstawiciele ustawowi – gdy dotyczy) wyrazili zgodę na korzystanie ze stworzonych materiałów zgodnie z postanowieniami wolnej licencji, takiej jak Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 PL. Licencja pozwala każdemu na swobodne, nieodpłatne korzystanie z utworu w oryginale oraz w postaci opracowań do wszelkich celów wymagając poszanowania autorstwa i innych praw osobistych oraz tego, aby ewentualne opracowania utworu były także udostępniane na tej samej licencji.

Wyrażam zgodę oraz potwierdzam, że uczestnicy (lub ich przedstawiciele ustawowi – gdy dotyczy) wyrazili zgodę na fotografowanie oraz nagrywanie, a następnie rozpowszechnianie ich wizerunków w celach promocyjnych.
Zamknij

* Ładowanie