5530 darmowych utworów do których masz prawo

Język

#cojaczytam?

Co Ty czytasz? A oni? Pokażcie nam, że czytacie!

Konkurs został rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że jury konkursu #cojaczytam wybrało zwycięzców konkursu!

Jury bardzo starannie obejrzało wszystkie kampanie. Śmialiśmy się na filmach, pracowicie sprawdzaliśmy realne zasięgi w mediach społecznościowych, wnikliwie czytaliśmy sprawozdania z działań. Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich kampanii, które nam się spodobały – bo podobały nam się wszystkie. I te zrobione z dużym rozmachem, angażujące duże zespoły (zresztą często zgłaszaliście kilka zespołów z tą samą kampanią), i te małe, kameralne, ale za to doskonale przemyślane. Wygraliśmy wszyscy, bo dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich zespołów udało nam się wspólnie zrealizować JEDNĄ GIGANTYCZNĄ KAMPANIĘ CZYTELNICTWA i dotrzeć do setek tysięcy ludzi.

Nie możemy jednak nagrodzić wszystkich uczestników – trzeba było wybrać zwycięzców. W skład Jury weszli:

Ich decyzją Grand Prix – nagrodę specjalną konkursu – otrzymała kampania przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Komunikacji z Poznania w składzie: Aleksandra Michalak, Dominik Szymański, Aleksander Lasecki, Wincenty Korobacz, pod opieką Pani Ilony Starosty. Decyzja ta zapadła jednogłośnie. Przekonała nas spójna i całościowa identyfikacja wizualna, imponujący profesjonalizm, spore realne zasięgi i dobry dobór kanałów komunikacji. Żeby zobaczyć nagrodzoną stronę internetową zapraszamy tutaj.

Nagrodę główną w w kategorii wiekowej 15-19 otrzymuje kampania zgłoszona przez Bibliotekę w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie. W skład zespołu weszły Aleksandra Ostrówka, Sandra Suchowiecka, Natalia Tuniewicz, które pracowały pod opieką Pani Beaty Falkowskiej-Pawelec. Naszą uwagę zwróciły przede wszystkim estetyczne, oszczędne w formie zdjęcia i filmy. Piękno materiałów wizualnych przełożyło się też na ich popularność.

Nagrodę główną w kategorii wiekowej 9-14 otrzymuje kampania ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie przeprowadzona przez Daniela Włodarczyka, Bartosza Kułakowskiego, Sebastiana Kowalskiego, pod opieką Pani Edyty Michnik. Jury doceniło przede wszystkim wyobraźnię uczniów: doskonały scenariusz i perfekcyjna realizacja filmu realizowanego w różnych technikach, budzące grozę pająki, świetna gra aktorska dały w sumie kilka tysięcy wyświetleń. Brawo.

Dodatkowo Jury postanowiło nagrodzić wyróżnieniami kilka kampanii, które wyróżniły się innowacyjnością, pomysłem, poczuciem humoru, dobrą piosenką czy grafikami. Wśród wyróżnionych znalazły się:

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

UWAGA! Ze względu na problemy techniczne w dniu dzisiejszym nabór prac konkursowych został przedłużony do 16.11.2018 do godz. 23:59:59. Wszystkie osoby, które próbowały przesłać formularz w dn. 15.11.2018 roku w godz. 15.30-17.00 i nie otrzymały potwierdzenia zgłoszenia na adres e-mail bardzo prosimy o kontakt lub ponowne przesłanie zgłoszenia.

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „#cojaczytam”!

Co należy zrobić?

Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa!

Możecie użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko Wasza wyobraźnia. Macie inny pomysł na kampanię? Śmiało go realizujcie i zgłoście do konkursu! Pamiętajcie tylko, że kampania musi być przez Was promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne), a w publikowanych postach na jej temat musicie używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowujcie dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie musicie nam przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez Jury, a twórcom dwóch najlepszych przyznamy wartościowe nagrody rzeczowe!

Bawcie się, wykorzystujcie technologię i przekonujcie innych, że czytanie to fajna rzecz!

Kto może wziąć udział?

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku od 9 do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz. UWAGA! To Opiekun dokonuje zgłoszenia zespołu oraz przesyła dokumentację kampanii za pośrednictwem formularza. Jeden Opiekun może zgłosić dowolną liczbę zespołów do konkursu, ale każdy Uczestnik może być członkiem tylko jednego zespołu.

Harmonogram

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku – od tego dnia Opiekunowie mogą zgłaszać uczestników oraz przesyłać dokumentację przeprowadzonej kampanii. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 15 listopada 2018 roku o godz. 23:59:59. Następnie wszystkie zgłoszenia spełniające wymogi Regulaminu konkursu zostaną ocenione przez Jury, które wyłoni zwycięzców w dwóch grupach wiekowych: uczniowie kl. IV-VIII szkół podstawowych w wieku 9-14 lat, uczniowie gimnazjum oraz wszystkich typów szkół ponadpodstawowych w wieku 15-19.

Nagrody

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości nieprzekraczającej 7 500 zł. Uczestnictwo jest nieodpłatne.

Pamiętaj, żeby zapoznać się z Regulaminem przed przystąpieniem do konkursu.

Na prośbę uczniów i opiekunów będziemy wystawiać zaświadczenia o wzięciu udziału w konkursie.

Kontakt

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas:

tel. 22 465 15 35

e-mail: konkurs@nowoczesnapolska.org.pl

Organizator konkursu: Fundacja Nowoczesna Polska.

Chcesz dostawać aktualne informacje o konkursie i wskazówki, jak przygotować kampanię? Zapisz się na nasz newsletter: tutaj!

FNP

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN

Patroni medialni:

Biblioteka w szkole   Biblioteka publiczna   SBP   Poradnik Bibliotekarza   TVP Kultura

Formularz zgłoszeniowy

UWAGA! Zgłoszenie należy przesłać po zakończeniu kampanii, ale nie później niż 15 listopada 2018 roku!


Znam i akceptuję Regulamin Konkursu.

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu zgłoszeniowym przez Fundację Nowoczesna Polska (administratora danych) z siedzibą w Warszawie (00-514) przy ul. Marszałkowskiej 84/92 lok. 125 na potrzeby organizacji Konkursu. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y o tym, że mam prawo wglądu w treść swoich danych i możliwość ich poprawiania oraz że ich podanie jest dobrowolne, ale niezbędne do dokonania zgłoszenia.

Wyrażam zgodę oraz potwierdzam, że uczestnicy (lub ich przedstawiciele ustawowi – gdy dotyczy) wyrazili zgodę na korzystanie ze stworzonych materiałów zgodnie z postanowieniami wolnej licencji, takiej jak Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 PL. Licencja pozwala każdemu na swobodne, nieodpłatne korzystanie z utworu w oryginale oraz w postaci opracowań do wszelkich celów wymagając poszanowania autorstwa i innych praw osobistych oraz tego, aby ewentualne opracowania utworu były także udostępniane na tej samej licencji.

Wyrażam zgodę oraz potwierdzam, że uczestnicy (lub ich przedstawiciele ustawowi – gdy dotyczy) wyrazili zgodę na fotografowanie oraz nagrywanie, a następnie rozpowszechnianie ich wizerunków w celach promocyjnych.

Formularz zgody dla rodziców i opiekunów

Zamknij

* Ładowanie